(0850) 644 94 55
Yükleniyor

Güvenlik Kameraları

Güvenlik kamerası, güvenlik için alınan günümüz tedbirlerin başında gelen teknolojilerdendir. Güvenlik kamerası alırken neye dikkat edilmesi gerekir;

1) Sistem;


Türkiye'de şu anda kullanımda ve satışta olan 4 adet güvenlik kamerası vardır. Geçmişte analog olarak adlandırılan bir sistem mevcuttur fakat üretimi ve görüntü kalitesi düşük olduğundan dolayı tercih edilmemektedir.
  • AHD Kamera Sistemi
  • Analog HD sistem
  • IP Sistem
  • HD-TVI Sistem
  • HDCI Sistem


AHD Kamera Sistemi;


AHD güvenlik kamerası , Analog güvenlik kamerası ndan sonra hayatımıza giren kayıt teknolojilerindendir. AHD güvenlik kamerası nın  en büyük avantajı, analog güvenlik kamerası nın megapiksel çözünürlüğe ulaşmasını sağlayarak HD görüntü vermesidir. 720p ve 1080p çözünürlük kalitesinde 500 metre mesafeye kadar kayıt alabilme özelliğine sahiptir.

AHD güvenlik kamerası nın kurulumu nasıl yapılır?

İlk kez bir AHD güvenlik kamerası kuracaksınız bayinizden kurulum talep edebilirsiniz.

Eğer mevcut bir güvenlik kameranız var ise analog güvenlik kamerası nın alt yapısını değiştirmeden kolay bir şekilde AHD güvenlik kamerası kullanmaya başlayabilirsiniz. Analog kamera güvenlik ile çalışma prensibi aynı olan AHD güvenlik kamerası sağladığı en büyük avantajı kablolama maliyeti yaratmamasıdır. AHD güvenlik kamerası , koaksiyel kablo üzerinden yani yeniden kablolama gerektirmeden kamera kayıt cihazı sistemlerine bağlanabilmektedir. Kurulu olan CCTV analog kamera değiştirmeden ahd güvenlik kamerası , mevcut kamera kayıt cihazı kayıt cihazını da ahd kayıt cihazı ile değiştirebilirsiniz. Hem fiyat politikası hem diğer sistemlere göre performansı yönünden fiyat skalasında da iyi bir yere sahip olan Ahd güvenlik kamerası diğer kamera sistemlerine göre en çok talep gören kayıt sistemlerindendir.

IP Kamera Sistemi;


IP güvenlik kamerası , CAT kablo üzerinden yani Network kablosu üzerinden haberleşerek görüntü alışverişi yaparak gerçekleşen güvenlik teknolojisidir .Poe veya ekstra olarak birçok çalışma prensibi vardır. Network kablosu / CAT kablo ile sağlanan sistem, görüntü ve kalite olarak Türkiye'de en çok kullanan güvenlik teknolojilerden birisidir. 1.0 megapiksel ila 12 megapiksel arası bir görüntü çözünürlüğü olup genelde plaka tanıma sistemleri, yüz algılama, alan ihlali gibi spesifik konularda ip güvenli kamerası kullanılmaktadır.

Alt yapıda göz önünde bulundurularak ip güvenlik kamerası teknolojisi her mekân için tercih edilebilir. ip güvenlik kamerası  aynı zamanda kablosuz aktarıcılar aracığıyla kamera ve kayıt cihazı arasında kablosuz bir aktarım sağlanabilir. Fiyat politikası, kayıt cihazı kamera arasındaki uzaklık sistem çözünürlüğüne bağladır. Kalite ve fiyat doğru orantılıdır.

2) Çözünürlük;


Güvenlik kamerası  her biri kendi içinde bir çözünürlüğe sahiptir. Eski dönemlerde kullanılan ürünlerin çözünürlüğü TVL ile ölçülürken günümüzde çözünürlükle kalitesi megapiksel olarak revize edilmiştir. Minimum 1.0 megapiksel ile başlayan kameralar 12 megapiksel teknolojisine kadar uzanmaktadır. Megapiksel olarak kullanılan kameralar kayıt cihazları tarafından da desteklemesi gerekmektedir. Ayrıca megapiksel arttıkça çözünürlük kalitesi arttığı gibi kayıt süresi düşmektedir. 

3) Kullanılan Yer;


Güvenlik kamerası seçilirken dikkat edilmesi gereken önemli faktör kullanılan yerin özelliğidir. Kullanılan yer dar açı veya geniş açı gereken bir yer ise mekâna uygun güvenlik kamerası kullanılması gerekiyor. Mesafe uzun ise eğer örneğin 100 metre Mobese kameralar ya da Speddome kamera önerilmesi gerekiyor.

4) Tedarikçi;


Güvenlik kamerası firmasının kurumsal yapıda olmalıdır. Kullandığınız ürün için tedarikçinizin 2 yıl teknik destek hizmeti verilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte tedarikçinizin iade garantisi, uzaktan kurulum desteği, arızalanması durumunda geriye dönük hizmetini de sağlamış olması gerekir. Faturalı ve KDV’li ürün tercih etmenizi önerir. Ürün tesliminde talep ettiğiniz ürün ile gelen ürünün doğruluğunu kontrol etmeniz gerekmektedir.

Alt Kategoriler

2.0 MP (DIŞ MEKAN) BULLET GÜVENLİK KAMERASI (HD...

115 Vergiler Hariç: 97

İçerik..

Dahua

Dahua Ipc-Hfw5221e-Z 2 Megapiksel Full Hd Wandalpr...

1.664 Vergiler Hariç: 1.410

Dahua Ipc-Hfw5221e-Z 2 Megapiksel Full Hd Wandalproof Ir Bullet Ip Kamera Dahua Ipc-Hfw5221e-Z 2 Megapiksel Full Hd Wandalproof Ir Bullet Ip Kamera• 1/2.7” 2 MP Progresif Scan CMOS• Destek H.264 / H.264H / H.264B / MJPEG çoklu co..

Retro

Rt-4270 Xvı 2 Megapiksel 1080p Waterproof Ir Bull...

313 Vergiler Hariç: 265

Rt-4270 Xvı 2 Megapiksel 1080p Waterproof Ir Bullet Ahd Kamera Rt-4270 Xvı 2 Megapiksel 1080p Waterproof Ir Bullet Ahd Kamera • 1/2.7“ 2MP CMOS • Lens : 2.8-12mm • Gece Görüş: 40m • CVI,TVI ,AHD (1080P@25fps,1080P@30fps) ..

Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)