(0850) 644 94 55
Yükleniyor

AHD (HD Kamera)

AHD KAMERA SİSTEMİ; AHD (ANALOG HİGH DEFİNATİON)

Analog kameradan sonra hayatımıza giren kayıt teknolojilerindendir. AHD güvenlik kamerası sistemlerinin en büyük avantajı, analog kamera ların megapiksel çözünürlüğe ulaşmasını sağlayarak HD görüntü vermesidir. AHD güvenlik kamerası ,normal koaksiyel kablo üzerinde HD / FullHD video, ses ve kontrol sinyali aktarımını 500 metre mesafeye kadar kayıt altına alabilen güvenlik teknolojisidir. AHD güvenlik kamerası günümüz itibariyle 1 megapikselden (MP) başlayarak 1.3 Megapiksel (MP) 2 megapiksel (MP) kadar görüntü kalitesini yakalama olanağı sağlamaktadır. Sabit ve ayaklı formları bulunan AHD güvenlik kamerası , gece görüşü, dış etmenlere korunabilirlik (waterproof) ve farklı lens özellikleriyle iç ve dış mekâna uygulanabilen hem fiyat politikası hem diğer sistemlere göre performansı yönünden fiyat skalasında da iyi bir yere sahip olan Ahd güvenlik kamerası  diğer sistemlere göre en çok talep gören kayıt sistemlerdendir. AHD güvenlik kamerası , satışta ve kullanımda iç ve dış mekâna uygun olarak 3 farklı türü bulunmaktadır.

  • Dome İç Mekân
  • IR Bullet (Dış Mekân)
  • Speddome (Mobese)

İç Mekan Dome Kamera

İç mekân güvenlik kamerası ya da İç Mekân Dome güvenlik kamerası olarak bilinen bu güvenlik teknolojisi özellikleri itibari ile iç ortamda kullanılmak üzere üretilmiştir. Kullanım özelliği genellikle kapalı alanlardır; okul koridorları, ofisler veya hastaneler buna örnek gösterilebilir.

Şekil itibariyle kubbeyi andıran bu güvenlik kamerası günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. İç mekan güvenlik kamerası lensine plastik kasa muhafazası dışında bir koruma aparatı bulunmadığından Dome güvenlik kamerası  ekstra özellikleri olmadığı sürece su alabilirler. Duvarın herhangi bir yerine ya da tavana kamera ayaklığı gerektirmeden monte edilebilen Dome güvenlik kamerası  montajlandıkları yere göre geniş veya dar açı da kayıt alma özelliğine sahiptirler.

iç mekan güvenlik kamerasının bakımı da kolaydır. Diğer kameralarda, lensin temizlenmesi gerekirken dome güvenlik kamerası sadece dış yüzeydeki kubbeyi temizlemek yeterli olacaktır. Herhangi bir tozlanmada veya buharlaşmada uygun bir bezle dış yüzeyi temizlenir ve kullanıma devam edilebilir. Ekonomik açıdan da güvenlik kamerası alanında, diğer çeşitlere göre daha avantajlıdırlar. En çok tercih edilme nedenlerinden biri de yetkisiz kişilerce kamera açısının başka bir yöne çevrilememesidir.

IR Bullet (Dış Mekân)

Dış Mekân AHD güvenlik kamerası ya da dış ortam güvenlik kamerası olarak adlandırılan ayaklı kameralar dış ortam koşullarında kayıt sağlanabilmesi için üretilmiştir. Dış mekan ahd güvenlik kamerası  -30 ile +40 derece de çalışabilme fonksiyonu ile hava şartlarından koruna bilenecek gövdesi ve gelişmiş gece görüş performansı için Infra Red yani Kızıl Ötesi ışınlar kullanarak, karanlık ortamlarda da gece görüşü sağlayan objektifiyle birlikte mermi şekilli bir kameradır. Özellikle dış ortam kapalı devre kamera sistemi uygulamalarında yoğun olarak tercih edilmektedir. Su geçirmez (waterproof) kasası dış ortam güvenlik kamerasının en büyük özelliğinden birisidir. Ayrıca kamera muhafazası, kamera ayağı ve CCTV kamera lensi gerektirmediği için kullanım kolaylığı sağlar. Bu özellikler kullanım kolaylığı yanında fiyat avantajı da getirir. Gece görüşü için IR ledleri kullanılacağından, iki kat enerji harcar. Dolayısıyla adaptör seçimi bu faktör göz önüne alınarak yapılmalıdır. Diğer kameralara göre daha ekonomiktir.

Dış ortam ahd güvenlik kamerası en sık kullanılan kamera türüdür.  Objektifi değişken ya da sabit odaklı olabilir. Dirsek kurulumu sırasında tam olarak istediğiniz görüntüyü almak için kamerayı sağa-sola, aşağı-yukarı hareket ettirebilir, döndürebilirsiniz. Tabi ki dirsek ve ayarını manuel olarak gevşetemediğiniz ya da motorlu dirsekli bir kamera almadığınız sürece kamerayı tekrar hareket ettiremezsiniz.

Speddome (Mobese)

Mobese güvenlik kamerası ya da Ptz güvenlik kamerası dış ortam ve iç ortam mevcut bulunsa da uzun mesafe kayıt özelliği ve hızlı-yavaş hareketi kayıt fonksiyonu ile dış mekânda kullanımı daha çok tercih edilir. Dış ortam mobese kamerası yüksek görüş mesafesi olan yerlerde tercih sebebidir. Yakınlaştırma ve uzaklaştırma ve taralı alan ayarı ile istediğiniz yere çevrilebilen ayrı istediğiniz yerde yakınlaştırma uzaklaştırma yapabilen akıllı kameralardır. 360 derece özelliği sayesinde 500 Metre ile 1 Km arası yakınlaştırma uzaklaştırma yapılabilir her sistemin kendine ait Mobese kamerası mevcuttur. Ptz kamera piyasada Mobese güvenlik kamerası, kompakt kamera, motorlu kamera, hareketli kamera olarak da bilinir. Özellikle yağmur, kar, dolu, buz, fırtına, güneş, sıcaklık vb. tüm olumsuz hava şartında çalışmaya uygun en ileri seviye güvenlik kamerası gurubundadır. Bu kameraların bir avantajı, lens döndüğü anda fark edilmemesidir.Mobese güvenlik kamerası  açıları yetkili kişiler dışında değiştirilemezler. Ptz kamera ; DVR Kayıt Kartı, Kamera Kayıt Cihazı ve Kontrol Üniteleri ile yönetilebilir.

Ahd Kamera Sistemi’nin Kurulumu Nasıl Yapılır?

İlk kez bir güvenlik kamerası sistemi kuracaksınız bayinizden kurulum talep edebilirsiniz. Eğer mevcut bir güvenlik kamerası sisteminiz var ise analog kameranızın alt yapısını değiştirmeden kolay bir şekilde ahd güvenlik kamerası sistemini kullanmaya başlayabilirsiniz. Analog güvenlik kamerası ile çalışma prensibi aynı olan ahd güvenlik kamerası sisteminin en büyük avantajı kablolama maliyeti yaratmamasıdır. Ahd güvenlik kamerası , koaksiyel kablo üzerinden yani yeniden kablolama gerektirmeden Güvenlik kamerası kayıt cihazına bağlanabilmektedir. Kurulu olan analog kamera sistemi kablolamasını değiştirmeden ahd güvenlik kamerası  ve  mevcut DVR kayıt cihazını da ahd kayıt cihazı ile değiştirebilirsiniz.

Alt Kategoriler

Neosec

2.0 MP (DIŞ MEKAN) BULLET GÜVENLİK KAMERASI (HD...

154 Vergiler Hariç: 131

2.0 MP 1080p BULLET (DIŞ MEKAN) GÜVENLİK KAMERASICihaz Özellikleri; - 3.6 Sabit Lens -Büyük Metal Kasa -12 SMT Led (Gece Görüş 40 Metre) -Her AHD Cihaz ile Çalışmaktadır. TAK ÇALIŞTIR ÖZELLİĞİNDEDİR. ..

Neosec

2.0 MP (İÇ MEKAN) DOME GÜVENLİK KAMERASI (1080...

93 Vergiler Hariç: 93

2.0 MP 1080p (İÇ MEKAN) AHD DOME KAMERACihaz Özellikleri;-3.0 MP 2.8 Sabit Lens (Geniş Açı)-Büyük Plastik Kasa -3 Atom Led (Gece Görüş 25 Metre) -Her AHD Cihaz ile Çalışmaktadır. -Ürünlerimiz 2 Yıl Boyunca Gara..

Neosec

2.0 MP (İÇ MEKAN) DOME GÜVENLİK KAMERASI (HD 1...

80 Vergiler Hariç: 68

2.0 MP 1080p (İÇ MEKAN) AHD DOME KAMERA Cihaz Özellikleri;-2.8 Sabit Lens (Geniş Açı)-Plastik Kasa -24 IR Led (Gece Görüş 20 Metre) -Her AHD Cihaz ile Çalışmaktadır. -Ürünlerimiz 2 Yıl Boyunca Garantilidir..

Retro

Rt-4270 Xvı 2 Megapiksel 1080p Waterproof Ir Bull...

313 Vergiler Hariç: 265

Rt-4270 Xvı 2 Megapiksel 1080p Waterproof Ir Bullet Ahd Kamera Rt-4270 Xvı 2 Megapiksel 1080p Waterproof Ir Bullet Ahd Kamera • 1/2.7“ 2MP CMOS • Lens : 2.8-12mm • Gece Görüş: 40m • CVI,TVI ,AHD (1080P@25fps,1080P@30fps) ..

Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)